Siirry sisältöön

Kunnanvaltuusto

Kunnanvaltuusto on kunnan ylin päättävä elin. Rautjärven kunnanvaltuustoon kuuluu 17 jäsentä. Valtuuston toimikausi on neljä vuotta. Uusi valtuusto on valittu toimikaudelle 1.8.2021 - 31.5.2025. Uuden valtuuston ensimmäinen kokous on 9.8.2021.

Kunnanvaltuuston jäsenet

Europaeus Teemu KESK, teemu.europaeus@rautjarvi.fi
Hämäläinen Tapani KESK, tapani.hamalainen@rautjarvi.fi
Kyröläinen Mikko SDP, mikko.kyrolainen@rautjarvi.fi
Laaksonen Petteri KOK, petteri.laaksonen@rautjarvi.fi
Lambert Maija KESK, maija.lambert@rautjarvi.fi
Lankinen Pekka, KESK, pekka.lankinen@rautjarvi.fi
Lonka Taina KESK, taina.lonka@rautjarvi.fi
Nissilä Josefina SDP, josefina.nissila@rautjarvi.fi 
Paajanen Timo SDP, timo.paajanen@rautjarvi.fi
Pajari Juha KESK, juha.pajari@rautjarvi.fi
Piik Satu SDP, satu.piik@rautjarvi.fi
Rasimus Minna KESK, minna.rasimus@rautjarvi.fi   
Sivenius Päivi PS, paivi.sivenius@rautjarvi.fi 
Terävä Liisa SDP, liisa.terava@rautjarvi.fi
Vaittinen Mirja SDP, mirja.vaittinen@rautjarvi.fi
Vento Petri PS, petri.vento@rautjarvi.fi
Vuorela Harri SDP, harri.vuorela@rautjarvi.fi

 


Kunnanvaltuuston varajäsenet

Lunkka Harri KD, harri.lunkka@rautjarvi.fi
Ilvonen Petri SDP, petri.ilvonen@rautjarvi.fi
Rita Anssi KESK, anssi.rita@rautjarvi.fi
Kolehmainen Jarmo SDP, jarmo.kolehmainen@rautjarvi.fi
Valkeapää Jukka PS, jukka.valkeapaa@rautjarvi.fi
Soikkeli Teemu KESK, teemu.soikkeli@rautjarvi.fi